Aluplast IDEAL 7000

Ideal – wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Aluplast Ideal to idealne rozwiązanie do każdego mieszkania. Skuteczne tłumienie hałasu to warunek dobrego samopoczucia i zdrowia mieszkańców domu.

Własności techniczne
  • 6 komorowa budowa i głębokość zabudowy 85 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną  (do Uf =1 – 1.1 W/m2K)
Design

Profile Ideal 7000 „powerdur inside” są kolejnym wariantem systemowym w ramach wprowadzonej w ubiegłym roku serii ideal 7000, który stanowi odpowiedź na te wzrastające wymagania w zakresie izolacyjności termicznej stolarki okiennej. Metalowe usztywnienia w profilach okiennych, wskutek wysokiej przewodności cieplnej, tworzą mostek termiczny i powodują pogorszenie ich właściwości termoizolacyjnych. „Powerdur inside“ to innowacyjna technologia koekstruzji profili PVC z zastosowaniem specjalnych termoplastycznych wkładek wzmocnionych włóknem szklanym Ultradur® High Speed, opracowanych przy współpracy z firmą BASF.

Zalety

Poprawa właściwości cieplnych była niewątpliwie jednym z podstawowych celów przy projektowaniu tego systemu, niemniej wyeliminowanie wzmocnień stalowych z ram przynosi też szereg dodatkowych korzyści dla producentów okien w postaci usprawnienia procesów produkcyjnych, poprzez: ograniczenie procesów związanych z magazynowaniem, cięciem i wkręcaniem wzmocnień stalowych, jak też mniejsze zużycie pił do cięcia stali.