Roto NT – system okuć rozwierno-uchylnych do okien z drewna i z PVC
 

Uchylać, otwierać, zamykać – bez wysiłku.

„Technologia rozwierno-uchylna“ umożliwia otwieranie i zamykanie skrzydeł okiennych bez wysiłku tylko jedną klamką. Jeden z najpopularniejszych systemów rozwierno-uchylnych na świecie sygnowany jest marką Roto NT. Wszystkie elementy systemu okucia zintegrowane są w zamknięciu centralnym. System zawiera już w wersji podstawowej wysoki poziom zabezpieczeń antywyważeniowych. Zapewnia komfortową obsługę i umożliwia bezproblemową integrację z elektronicznymi i mechanicznymi elementami wyposażenia dodatkowego, np. urządzeniem alarmowym, termostatem i wietrzeniem. Srebrny kolor wykończenia nadaje systemowi Roto NT unikalny, elegancki wygląd. Inteligentna konstrukcja ułatwia montaż.

Wyposażenie dodatkowe
  • Wielostopniowy uchył, hamulec rozwarcia sterowany klamką oraz blokada rozwarcia dają się z łatwością zintegrować z okuciem Roto NT.
  • Mikrowentylacja zapewnia regularną wymianę powietrza i w łatwy sposób daje się zamontować na gotowym już oknie. Do drzwi balkonowych dostępny jest specjalny zatrzask.
  • Dzięki wielostopniowemu uchyłowi skrzydło można ustawić w wybranej szerokości uchyłu, a hamulec rozwarcia Roto NT płynnie ustala pozycję skrzydła w wybranej pozycji otwarcia. Samozatrzaskujące się okna należą tym samym do przeszłości.
  • Również na gotowych oknach integracja Roto NT z elementami elektronicznymi do systemów alarmowych, sterowania termostatem i wietrzeniem z grupy produktowej Roto E-Tec przebiega bezproblemowo.
Komfortowe i długowieczne
  • Wszystkie rolki ryglujące prowadzone są po płaskiej, wyprofilowanej listwie. Komfort obsługi zapewnia blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła w jednym umożliwia najeżdzanie skrzydła na ramę zawsze na tym samym poziomie, zapobiagając opadaniu okien po stronie klamki. Wyklucza także błędy obsługi okna.
  • Matowa srebrna powłoka RotoSil nie tylko nadaje elegacki wygląd , ale również zapewnia okuciom zwiększoną ochronę przed korozją, wielokrotnie przewyższa wymogi najostrzejszych norm.
Z gruntu bezpieczny
  • Trzy narożniki z grzybkowymi rolkami ryglującymi i podciętymi zaczepami już w seryjnym wyposażeniu okucia Roto NT zapewniają ochronę przed wyważeniem
  • Okucie rozwierno-uchylne Roto NT można stosować do okien z zabezpieczeniem antywyważeniowym do klasy WK3 wg normy DIN V ENV 1627-1630. Podczas badania na zgodność z tą normą jednostka okienna sprawdzana jest pod względem odporności na włamanie
  • Solidne zabezpieczenie już w wersji podstawowej i inteligentna konstrukcja okucia minimalizują znacząco nakłady na doposażenie systemu, ponieważ Roto NT umożliwia wyższy stopień zabezpieczeń antywyważeniowych dzięki samej wymianie zaczepów. Montaż elementów dodatkowych jest wyjątkowo łatwy
  • Roto NT przeszło badania w instytucie ift Rosenheim wg normy DIN 18104-2 i zostało certyfikowane jako antywyważeniowy produkt do doposażania gotowych jednostkek okiennych